سبد خرید

carpetnrugs

Persuan Handmade Rugs

سوالات متداول

1-چرا باید از ما خرید کنید؟

مجموعه کارپتن راگز تمامی فرشهای دست بافت با کیفیت و درجه یک و خوش رنگ و مرغوب با طرحهای مختلف را از سرتاسر ایران گردآوری کرده و در اختیار شما دوستان قرار داده است .قیمت مناسب در مقایسه با رقیا و کیفیت کالا فرشهای ما را منحصر بفرد کرده است .

ارسال به سراسر کشور و ارائه خدمات اقساطی از دیگر دلایلی است که ما به شما پیشنهاد میدهیم از مجموعه کارپتن راگز دیدن و خرید بفرمایید.

 

بهترین را انتخاب کنید

2- آیا فرشهای موجود در سایت کارپتن راگز نو است یا دست دوم و کارکرده؟

تخصص اصلی گالری کارپتن راگز  صادرات فرش های عشایری و روستایی  به اقصی نقاط دنیا میباشد. بنابراین هم فرش نو داریم و هم فرش کارکرده. بر اساس سلیقه خریداران خارجی، فرش دستباف کارکرده ای که ذات و کیفیت تولید خود را اثبات کرده باشند و چندان افت کیفیت نداشته اند، و به جهت کارکرده بودن قیمت مناسب تری هم پیدا کرده باشند به فرش های نوبافت آن منطقه که ذاتشان مشخص نیست(کیفیت پشم و تقلب های بافت)، ترجیح داده می شوند.

3-جنس فرشها از چیست ؟و رنگ فرشها شیمیایی است ؟یا گیاهی؟

جنس فرشها ممکن است از پشم یا کتان یا ابریشم یا مرینوس باشد. دقت کنید که متاسفانه بسیاری از فروشندگان فرش دستباف ادعا می کنند که تمام رنگ های استفاده شده در فرش هایشان از رنگ گیاهی است که این دور از واقعیت است. رنگرزی گیاهی بسیار هزینه بر تر از رنگرزی شیمیایی است و شاید بیش از دو برابر قیمت را تغییر دهد و از رنگ گیاهی در حال حاضر بیشتر برای رنگرزی پشم های دستریس استفاده می شود. ظرف ۵۰ سال اخیر با ورود رنگ های شیمیایی، در بیشتر مراکز رنگرزی ایران بخصوص برای تولید فرش های دستباف ارزان قیمت (بر اساس قیمت های سال ۹۸، فرش های نو با قیمت زیر متر مربعی ۲٫۵ میلیون تومان) حتما از رنگ شیمیایی در تولید آنها استفاده شده است.

4-عدم ثبات رنگ فرشهای دست بافت بخاطر چیست؟

اگر ماده تثبیت کننده رنگ (دندانه دار کردن) به پشم داده نشده باشد، رنگ ثابت نمی شود و در اثر نور خورشید رنگ فرش کم رنگ شده و در اثر ریختن آب هم رنگ گیاهی جوهری می شود و هم رنگ شیمیایی. لذا اگر فرش یکبار قالیشویی رفته باشد تقریبا این مشکل مشخص می شود.

مشکل دیگر استفاده از رنگ های بی کیفیت آنیلینی یا جوهری شیمیایی است. اگر فرشی با رنگ های با کیفیت شیمیایی یا رنگرزی خوب طبیعی (گیاهی، معدنی و جانوری) رنگ شده باشد قابلیت اعتماد بیشتری دارد. دقت کنید که متاسفانه بسیاری از فروشندگان فرش دستباف ادعا می کنند که تمام رنگ های استفاده شده در فرش هایشان از رنگ گیاهی است که این دور از واقعیت است. رنگرزی گیاهی بسیار هزینه  تر از رنگرزی شیمیایی است و شاید بیش از دو برابر قیمت را تغییر دهد و از رنگ گیاهی در حال حاضر بیشتر برای رنگرزی پشم های دستریس استفاده می شود. ظرف ۵۰ سال اخیر با ورود رنگ های شیمیایی، در بیشتر مراکز رنگرزی ایران بخصوص برای تولید فرش های دستباف ارزان قیمت  از رنگ شیمیایی در تولید آنها استفاده شده است.

دقت کنید که فرش دستباف را هیچگاه نباید در خانه شست و قالیشویی های خوب می دانند فرش را چگونه بشورند تا جوهری نشود.