سبد خرید

[prisna-wp-translate]

carpetnrugs

Persuan Handmade Rugs

چه اندازه فرشی برای خانه‌ام مناسب است؟

آخرین مقالات

دسته بندی ها

دسته‌ها
اندازه مناسب فرش برای خانه_ - کارپتن راگز (1)

فرش یکی از عناصر اساسی در تزیین خانه‌های ایرانی است. تنوع سلیقه‌ها منجر به داشتن طرح‌ها و رنگ‌های مختلف برای این محصولات شده است. بسته به نوع اتاق‌هایی که این محصول در آن‌ها استفاده می‌شود، اندازه‌های مختلف فرش داریم. تنوع اندازه‌های فرش به دلیل استفاده آن‌ها در اتاق‌ها و مکان‌های مختلف است. اندازه فرش‌ها می‌تواند تفاوت بزرگی در فضای خانه ایجاد کند. قبل از خرید فرش، به اندازه فضای خود توجه کنید.

انتخاب فرش بر اساس چندین نکته مهم انجام می‌شود.

 1. تزیین اتاقی که فرش در آن استفاده خواهد شد.
 2. ابعاد و اندازه فضای استفاده شده.
 3. موقعیت
 4. طبیعتاً فرش استفاده شده برای اتاق خواب با مدلی که برای اتاق نشیمن در نظر گرفته می‌شود متفاوت خواهد بود.

انواع اندازه‌های فرش برای ایجاد تنوع و خلاقیت در فضاهای خانه طراحی شده‌اند. carpetnrugs.com یک مجموعه قابل اعتماد و موثر در زمینه ارائه محصولات مطابق با نظر و سلیقه مشتری است.

اندازه مناسب فرش برای خانه_ - کارپتن راگز (1)

فرش‌ها در چه ابعادی تولید می‌شوند؟

استفاده از فرش‌ها به عنوان کف‌پوش در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر تاریخ طولانی‌ای دارد. با رشد جمعیت و ظهور فرهنگ خانه، ابعاد ساختمان‌ها و خانه‌ها تغییرات گسترده‌ای در اندازه فرش‌ها ایجاد کرد. فرش‌های ماشینی و دست‌بافت بسته به مکان استفاده‌شان در اندازه‌های مختلف تولید و طراحی می‌شوند.

فرش

این مدل فرش با ابعاد ۲*۳، ۲*۳.۵، ۳*۳.۵، ۳*۳، ۴*۳، ۳*۶، ۶*۴، ۷*۵، ۶*۱۰ عرضه می‌شود.

یک و نیم مکعب

این الگوی فرش ابعاد ۱۵۰ × ۱۰۰ سانتی‌متر دارد.

سرانداز (کالگی)

این الگوی فرش با اندازه‌های مختلف تقریباً ۱*۲، ۲*۳ و ۳*۶ عرضه می‌شود و طول آن ۱.۵ تا ۲ برابر عرض آن است. این نوع فرش بیشتر در میان گردشگران و ساکنان چادری مشاهده می‌شود.

بین فرش یا کنارها

نمونه‌هایی از فرش‌هایی وجود دارد که برای پر کردن فضاهای خالی استفاده می‌شوند.

آرش

یک الگوی فرش یا قالی با طولی حدود ۱۰۰ سانتی‌متر.

فرش‌های ماشینی

این فرش‌ها به طول‌های ۲۴ متر، ۱۲ متر، ۹ متر، ۶ متر و ۳ متر عرضه می‌شوند. همچنین، الگوهای دایره‌ای و گرد در اقطار مختلف ساخته و تولید می‌شوند.

*تفاوت گلیم و گبه در چیست ؟

استفاده از فرش‌ها با ابعاد مختلف

استفاده از فرش‌ها بر اساس سبک تزیین و اندازه در نظر گرفته می‌شود. بسته به فضای موجود، می‌توانید اندازه مناسب فرش را انتخاب کنید. تصمیم‌های نامعمول باعث تخریب زیبایی فضای شما می‌شود.

اتاق‌های کوچک تا متوسط

اگر یک اتاق کوچک یا متوسط یا یک منطقه زندگی با نقشه‌ی طبقه دارید، بهتر است از فرش‌های شش متری برای کف اتاق استفاده کنید تا پشتی‌های مبل‌ها روی لبه فرش قرار گیرند و اتاق بازتر به نظر بیاید.

اتاق‌های بزرگ با طرح باز

اگر اتاق شما بزرگ است، می‌توانید از انواع مختلفی از فرش‌های ۶ یا ۹ متری استفاده کنید. فرشی که انتخاب می‌کنید باید اجازه دهد که پای جلویی مبل روی آن قرار گیرد و فرش به طور کامل زیر مبل نرود.

اتاق‌های بلند و باریک

اگر اتاق شما بلند و باریک است، باید از فرش‌های ۳*۲ استفاده کنید. علاوه بر این، در این حالت، بهتر است اگر فرش شما الگوهای متقارن داشته باشد یا یک‌رنگ باشد.

سالن و نشیمن‌خانه

فرش‌های استفاده شده در این اتاق‌ها معمولاً بر اساس نوع مبلمان انتخاب می‌شوند. انواع فرش‌های مناسب برای نشیمن‌خانه‌های کوچک معمولاً فرش‌های کوچک هستند. با این حال، اگر در نشیمن‌خانه یک میز و صندلی وجود داشته باشد، از فرش‌های یک‌رنگ استفاده می‌شود که به اندازه‌ای طراحی شده‌اند که صندلی جلوی میز کشیده شده از فرش بیرون نرود. اندازه فرش‌ها با توجه به میز نشیمن ۵۰ سانتیمتر بیشتر در نظر گرفته می‌شود.

اندازه مناسب فرش برای خانه_ - کارپتن راگز (1)

اندازه‌ی فرش برای خانه‌های کوچک مناسب است

انتخاب کفپوش و فرش مناسب برای فضاهای کوچک بسیار حائز اهمیت است. برای انتخاب اندازه مناسب برای این اتاق‌ها، نکات مهمی وجود دارد که باید مد نظر قرار گیرند.

تراکم و تعداد پود فرش

برای خانه‌های کوچک و مجالس، فرش‌هایی را انتخاب کنید که هم زیبایی و هم اعتماد به نفس داشته باشند. در آپارتمان‌های زیر ۱۰۰ متر مربع، بهتر است از فرش‌هایی با تراکم پود۷۰۰ استفاده کنید. ضخامت این فرش‌ها حدود ۱۰ میلیمتر است و با استفاده مکرر از زیبایی خود را از دست نمی‌دهند. در اتاق‌های کمتر استفاده شده، می‌توان از فرش‌های با اندازه‌های مختلف با تراکم موی ۱۲۰۰ استفاده کرد.

• استفاده از فرش‌های بیضی و دایره‌ای
• استفاده از فرش‌های با پس زمینه روشن یا خنثی
• اجتناب از استفاده از فرش‌های با الگوهای مرکزی گل یا برگاموت
این مثال از فرش‌های با طراحی پر جنب و جوش برای فضاهای کوچک مناسب نیست.
• انتخاب ابعاد مناسب

فرش‌های مناسب برای فضاهای کوچک باید به گونه‌ای باشند که فاصله مناسبی از دیوار داشته باشند. با حفظ این فاصله بین فرش و دیوار، اتاق به طور بزرگتری ظاهر می‌شود. این به این معناست که فرش استفاده شده در فضاهای کوچک نباید اندازه خود اتاق را داشته باشد.

تزیین و اندازه‌ی مناسب فرش

ترتیب اشیاء و رنگ‌ها، و همچنین هماهنگی بین اشیاء، بر انتخاب فرش‌ها تأثیر دارد. در آپارتمان‌ها و فضاهای کوچک، نیازی نیست که از چندین فرش به عنوان کفپوش استفاده کنید، بلکه می‌توانید بر اساس رنگ و تزیین فرش مناسب را انتخاب کنید.

اندازه‌ی فرش مناسب برای خانه‌های بزرگ

وقتی فضای زندگی شما بزرگ است، انتخاب اندازه مناسب بسیار حائز اهمیت است. از آنجایی که در خانه‌های بزرگ فضای زیادی داریم، انتخاب اندازه مناسب فرش برای تزئین و طراحی این اتاق‌ها بسیار حیاتی است.

 1. استفاده از چندین فرش کوچک با رنگ‌ها و الگوهای متناسب در بخش‌های مختلف
 2. انتخاب یک فرش که فقط پای جلویی مبل روی آن قرار می‌گیرد
 3. استفاده از رنگ‌های گرم برای اتاق‌های بزرگ
 4. رنگ‌های تاریک بیشتر برای اتاق‌ها و فضاهای بزرگ مناسب هستند
 5. استفاده از فرش‌های با الگوهای گلی و باریک برای اتاق‌های بزرگ
 6. استفاده از فرش‌های به ابعاد ۱.۴ × ۱.۲ در فضاهای بزرگ غیرمعرف و یا توزیع‌شده
 7. چه راهنمایی‌های موثری برای انتخاب یک فرش و ابعاد آن وجود دارد؟

سلیقه و علاقه‌های شخصی می‌توانند نقش مهمی در انتخاب فرش داشته باشند، اما برای اطمینان از اینکه دکور شما با فرش انتخابی شما همخوانی دارد، باید به جزئیات مهم توجه کنید.

*راهنمای کامل انتخاب مناسب ترین فرش اتاق کودک

نوع فرش

فرش یکی از مواردی است که نیازی به تغییر مداوم ندارد، بنابراین انتخاب مواد مناسب برای فضایی که استفاده می‌کنید بسیار مهم است. در مکان‌هایی که ترافیک بیشتری در خانه وجود دارد، باید از فرش‌هایی استفاده کنید که تا زمانی که نیازی به تعویض نشوند، رنگ و کیفیت خود را از دست ندهند.

الگوی فرش

با توجه به اندازه و فضایی که در دسترس دارید، می‌توانید از فرش‌هایی با ابعاد مختلف و الگوهای متفاوت استفاده کنید. فرش‌های با الگوهای پر جنب و جوش باعث می‌شوند خانه کوچکتر به نظر بیاید و برای آپارتمان‌های کوچک مناسب نیستند.

رنگ

رنگ یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین عوامل پس از انتخاب ابعاد فرش است. رنگ‌های روشن و خنثی برای فضاهای کوچک مناسب هستند و برای اتاق‌ها و فضاهای بزرگ، بهتر است از رنگ‌های گرم استفاده کنید.

اندازه فرش

اندازه فرش را مطابق با مکانی که فرش در آن استفاده می‌شود انتخاب کنید. اندازه فرش تعیین‌کننده انواع ابعاد فرش برای مکان‌هایی است که مبلمان در آن استفاده می‌شود.

اندازه مناسب فرش برای خانه_ - کارپتن راگز (1)

عواملی که بر تعیین اندازه فرش تأثیر می‌گذارند

فضا یکی از عواملی است که بر اندازه و ابعاد فرش تأثیر می‌گذارد، اما تنها عامل مهم نیست.

 1. مساحت و اندازه اتاقی که قرار است فرش در آن استفاده شود.
 2. قرارگیری اشیاء و مبلمان در دکوراسیون.
 3. سبک‌های دکوراسیون.
 4. استفاده از منطقه‌ای که فرش در آن قرار می‌گیرد.

در حال حاضر، بسیاری از مجموعه‌ها، از جمله carpetnrugs.com، آماده ارائه خدمات و مشاوره برای خریداران فرش با کادری خلاق و متخصص هستند. علاوه بر علاقه‌ها، سلیقه و سبک مورد نظر شما، هنگام خرید فرش، با دریافت نظرات متخصصان و در نظر گرفتن اندازه‌های مختلف فرش، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

نتیجه‌گیری

فرش‌ها نقش مهمی در تزیین داخلی خانه‌های ایرانی ایفا می‌کنند. انتخاب ابعاد مناسب به کمک جلوه‌دهی به داخلی‌های خانه به اندازه کوچک‌تر یا بزرگ‌تر به نظر رساندن کمک می‌کند. ترتیب، رنگ و ابعاد اتاقی که قرار است فرش در آن استفاده شود، بر انتخاب اندازه و ابعاد فرش تأثیر می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید